O KLUBIE

Herb LKS SKRA Wojnowice

Działalność Ludowego Klubu SKRA Wojnowice sięga 1966 roku. Po wielu latach przerwy Klub został reaktywowany przez lokalną społeczność w 2006 roku. Od 2008 roku klub występował w rozgrywkach B klasy Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, w latach 2015-2018 uczestniczył w rozgrywkach klasy A.

Początek 2020 roku przyniósł od dawna potrzebne zmiany w Klubie SKRA Wojnowice. Wybrany został nowy Zarząd, na czele którego stanęła wojnowiczanka – Agnieszka Tarnowska. Pierwsze działania nowej prezes polegały na dopełnianiu szeregu zaniedbywanych dotąd formalności. Otworzył się nowy rozdział w historii Klubu.

Pod wodzą prezes Tarnowskiej Klub odbudowuje swoją siłę i walczy o ponowny awans do A klasy. Zawodnicy i Klub są zadbane, a LKS SKRA Wojnowice stała się prężnie promowaną marką lokalną. Zainteresowanie sportem i piłką nożną stale rośnie. Wiele lokalnych firm i osób prywatnych utożsamia się z Drużyną i wpiera jej działalność. W ten sposób SKRA nawiązuje relacje i integruje lokalną społeczność oraz umożliwia partnerom prawnym realizowanie celów CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu.

W skład LKS SKRA Wojnowice wchodzi Drużyna Seniorów, Drużyna Juniorów oraz Akademia Piłkarska dla najmłodszych adeptów piłki nożnej w gminie. Uruchamiane są bezpłatne półkolonie i okresowe projekty, jak np. Wakacje z piłką nożną w Wojnowicach, promujące wśród dzieci i młodzieży sport, ruch i aktywność. Klub angażuje się również w akcje charytatywne, biorąc udział m.in. wyzwaniach sportowych i zbiórkach funduszy dla potrzebujących. Dzięki prężnym działaniom Zarządu i wsparciu darczyńców Klub rozwija się, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę i mocno pracuje nad kolejnym awansem.

SKRA Wojnowice to piłkarska rodzina pełna pasji, energii i zaangażowania. Dysponuje doskonale przygotowanym boiskiem z nawadnianiem murawy i dobrej klasy sprzętem. Zapewnia profesjonalną opiekę trenerską, wysokie ambicje i świetną atmosferę. To Klub z tradycjami, w który tchnięty został duch nowoczesności i dobrego zarządzania. Dołącz do SKRY jako zawodnik, partner lub sponsor. Serdecznie zapraszamy!!!

Agnieszka Tarnowska – prezes
Jarosław Płudowski – wiceprezes (transfery)

Bartłomiej Żedzik – wiceprezes
Sebastian Martynowicz  – skarbnik

Michał Lesiak
Daniel Tarnowski

Krzysztof Sobolewski

Jacek Podemski trener
Jacek Podemski

Szymon Anioła

Dominik Domino

Drużyna Juniorów LKS SKRA Wojnowice
P